KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRAS
Lap
28
Kt
2019
Lap 28, 12:00

 

2019-11-28 į Kudirkos Naumiesčio kultūros centrą atvykstame su linksmu, nuoširdžiu ir labai gražiu rytiniu spektakliu vaikams “Emilis iš Lionebergos”. Spektaklį galima žiūrėti pagal Kultūros Paso programą, taip pat norintys įsigyti bilietus – bilieto kaina 5 eur. Kultūros pase spektaklis skirtas 1-4 klasių moksleiviams, tačiau šį spektaklį gali žiūrėti ir 5-6 klasių moksleiviai.

Emilis – mažasis neklaužada, linksmas ir smalsus, idėjų nestingantis vaikis. Jį pažįsta visi Lionebergos gyventojai. Šis mažasis miestelio gyventojas kai kada – toks ramus, kad gali pagalvoti, kad tai angelėlis. Bet taip tik atrodo… Berniukas visuomet kažkur įkliūva. Tik nusisuk ar atsipūsk, ir štai, žiūrėk, Emilis jau iškrėtė pokštą ar pateko į bėdą. Nenustygstantis penkiametis Emilis nuolat pakliūva į pačias įvairiausias netikėtas istorijas, dažniausiai iš savo didelės ir geros širdies, norėdamas būti naudingas, pasitarnauti artimiesiems persistengia ir pakliūva suaugusiųjų nemalonėn. Ypač dažnai tėčio. Visi apylinkės gyventojai laiko berniuką tikra nelaime. Vaikas ir pats supranta, kad nuolat kelia rūpesčių, mato, kaip jaudinasi mama ir rūstauja tėtis. Tačiau net ir labiausiai išdykęs vaikas gali atlikti neįtikėtiną žygdarbį, visiškai negalvodamas apie save, visas savo vaikiškas jėgas ir nevaikišką užsispyrimą atiduodamas mylimo žmogaus gyvybei gelbėti. „Noriu padrąsinti ir palaikyti vaikus. Svarbu, kad jie žinotų, jog išdaigos ir pabarimai dar visai nereiškia, kad esi niekam tikęs. Labai dažnai iš didžiausių išdaigininkų išauga dideli žmonės“, – sakė spektaklio režisierė Ramunė Kudzmanaitė.

TRAGIKOMEDIJA
Lap 28, 18:00

Tragikomedija_kai_zmones_vaidino_dieva(2)

 

2019-11-28 į Kudirkos Naumiesčio kultūros centrą atvykstame su vakariniu spektakliu “Kai žmonės vaidino Dievą….”. Spektaklį galima žiūrėti pagal Kultūros Paso programą, taip pat norintys įsigyti bilietus – bilieto kaina 10 eur. Kultūros pase spektaklis skirtas 8-12 klasių moksleiviams.

„Kai žmonės vaidino Dievą!..” – sukrečianti žydų genocido istorijos dalelė, patirta ir įamžinta trylikametės mergaitės. Tačiau tai pasakojimas pirmiausia apie paprasčiausios gyvenimo kasdienybės ilgesį visuotinės baimės fone. Apie viltį, meilę ir mirtį. Apie siaubą ir skausmą, kurį karo metais teko išgyventi įvairių tautų žmonėms. A. Frank istorija – ypatinga, kartu ir viena iš daugybės. 1942-iais Ana savo dienoraštyje rašė: „Man atrodo, kad trylikametės mergaitės pamąstymai bus niekam neįdomūs.“ Ji klydo. Jaunos žydaitės dienoraštis, rašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, pagal jį sukurta keletas kino filmų, statomi spektakliai. XX amžiuje naciai taip įsijautė į dievų vaidmenį, kad jie nusprendė, jog vieni žmonės gali gyventi, o kiti – turi mirti, ir šį dievišką planą uoliai vykdė. A. Frank ir dar septyni „neverti gyventi“ žydai dvejus metus slapstėsi palėpėje įrengtoje slėptuvėje Amsterdame. Vaidinusieji dievus juos surado likus mėnesiui iki išvadavimo… Ana Frank – tai mergaitė, kurios istorija tapo milijonų neišgirstų istorijų iš holokausto balsu. Verta ateiti, nes bus linksma. Verta ateiti, nes bus liūdna. Verta ateiti, nes tai reikia prisiminti. Reikia ateiti, nes aktoriai į šį spektaklį sudėjo visą širdį. Verta ateiti, nes tai apie žmones. Apie mus.

Gru
12
Kt
2019
Kalėdų eglutės įžiebimo šventė
Gru 12, 16:00
Lėlių teatro pasaka ” Trys paršiukai”
Gru 12, 16:00
Gru
30
Pr
2019
Šventinis koncertas “Kad viskas į gera, kad viskas gražu…”
Gru 30, 18:00
Sau
2
Kt
2020
Vaikų šventė “Kalėdų niekada nebus per daug!”
Sau 2, 14:00
Sau
13
Pr
2020
Parodos “Mes – laisvės vaikai” atidarymas
Sau 13, 17:00
Sau
26
Sk
2020
Sūduvos krašto vestuvinių ansamblių šventė “Jau žirgeliai pakinkyti”
Sau 26, 14:00
Vas
16
Sk
2020
Vasario 16- oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Vas 16, 11:00
Vas
18
An
2020
Filmas “Tobulas pasimatymas”
Vas 18, 19:00