KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRAS

KOLEKTYVAI

KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRO SATYROS TEATRAS “KANAPA”

Kap parodijų teatras pirmąsias programas pradėjome kurti prieš 15 metų . Parodijavome populiarias televizijos laidas, reklamą, muzikos grupes, turėjome numerį su gyvu žalčiu ir “Indijos fakyru”.

Nuo 2005 metų prasidėjo kolektyvo aktyvi koncertinė veikla. Pasivadinome “KaNaPa” (Kudirkos Naumiesčio parodijos). 2006 metais pirmą kartą filmavomės LRT laidoje “Humoro vakarienė”.  Nuo 2007 metų kiekvienais metais dalyvaujame respublikinėse “Juokio” šventėse, kurių baigiamuosius koncertus transliuodavo televizija. Satyros teatro aktoriai Artūras Pečkaitis ir Sigitas Bendoraitis BTV laidos “Prajuokink mane” nugalėtojai.

Satyros teatras aktyviai koncertuoja visoje Lietuvoje, dalyvauja įvairiuose humoro festivaliuose, šventėse, konkursuose. Įsimintiniausios programos: “Pasienio miestelis”, “Baras pas Sigitą”, “KNK televizija rodo”, Laimingos kelionės”, “Gyvūnijos pasaulyje”, “Tarp angelo ir velnio”, “Stebuklinga kėdė”,  “Liūdnojo vaizdo riteriai”, “Stebuklų šalyje”, “Laiko ratas”. Visos programos teatralizuotos,  daug muzikos, dainų, įspūdingų sceninių kostiumų.

Kolektyvas nemažas, aktoriai gabūs, kūrybingi, ieškantys naujų išraiškos formų, negailintys savo laisvalaikio.

Visiems sakome:

Gyvenkime dėl šiandienos,

Mylėkime dėl rytojaus,

Juokimės iš vakarykštės dienos,

Niekuomet nesigailėkim praeities, bet visuomet turėkime viltį ateičiai

Režisierė Laima Mockevičienė Tel. + 370 698 19346

 

 

 

KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRO MĖGĖJŲ TEATRAS “SAVI”

Teatras susikūrė 2001 metais. Į kolektyvą atėjo įvairių profesijų žmonės: mokytojai, ūkininkai,  kultūros darbuotojai, pasienietis, veterinarijos felčeris, stalius, baleto artistė… Nuo pirmųjų spektaklių iki šių dienų pačius ryškiausius vaidmenis scenoje kuria Artūras Pečkaitis, Zofija Režisierė Laima Mockevičienė Tel. + 370 698 19346.

Pirmoji premjera įvyko 2002 metais, vaidinome nuotaikingą A. Griciaus komediją “Palanga”. Su spektakliu pasirodėme beveik visose rajono kultūros įstaigose, dalyvavome “Baltijos rampoje ” Kaune, respublikinėje “Atspindžių” apžiūroje. Vaidmenis kūrė net dešimt aktorių, kurie, laikui bėgant, keitėsi, o kai kurių neturime gyvųjų tarpe.

2003 metais naumiestiečius vėl pakvietėme į premjerinį spektaklį, S. Kymantaitės- Čiurlionienės komediją “Didžioji mugė”. Tais pačiais metais kolektyvas pirmą kartą dalyvavo Pasaulio lietuvių Dainų šventėje.

Per teatro gyvavimo laikotarpį teatralizuota nemažai kultūros centre vykstančių renginių, sukurta ir žiūrovams parodyti: Moljero “Miestelėnas-bajoras”, poezijos spektaklis pagal Šekspyro sonetus “Ir meilė, ir svajonė, ir daina”, pagal Mačernį “Gyvenimas – tai geidžiamas apsigavimas”, G. Kanovičiaus “Sveikas ir sudie, kalėjime”, Donelaičio “Metai”, A. Griciaus “Buvo buvo, kaip nebuvo”, publicistinis spektaklis pagal Vydūną ir V. Kudirką “Būkim šviesos ir tiesos vaikai”.

2018 metais teatrui suteikta I-oji kategorija.

Aktorių mintys apie teatrą

Artūras  Pečkaitis: – Teatras leidžia išsivaduoti nuo gyvenimo rutinos. Išvykose dar labiau suartėjame, tampame tikri savi.

Sigitas Bendoraitis: – Teatre mano širdis, mintys ir kūnas. Kiekviename pasirodyme stengiesi nesikartoti.

Zofija Jankauskienė: – Teatras priverčia susikoncentruoti veikloje, čia atrandi sudėtingesnius junginius nei chemijos formulėse.

Režisierė Laima Mockevičienė Tel. + 370 698 19346

 

 

 

 

KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRO LIAUDIŠKOS  MUZIKOS KAPELA “LIOCAI”

Kapela “Liocai” skaičiuoja dvyliktus kūrybinio darbo metus. Per šį laikotarpį kolektyvas tikrai nesnaudė, o koncertavo įvairiose rajoninėse, respublikinėse šventėse, dalyvavo konkursuose, varžytuvėse, filmavosi laidoje “Duokim garo”.
Nuo 2012 m. „Liocai“ yra pastovus kaimo kapelų šventės-varžytuvių „Grok, Jurgeli“ dalyvis, o 2013 m., 2015 m. ir 2017 m. šio konkurso Suvalkijos regiono nugalėtojas.
Tradicinėje rajono kapelų šventėje „Pašešupių armonika“ kapela ne kartą pelnė žiūrovų simpatijų prizus.
Kolektyvas vienintelis iš Šakių rajono kapelų paruošė programas Ansamblių vakarui ir dalyvavo 2014 m. Dainų šventėje “Čia mano namai” bei 2018 m. Dainų šventėje “Vardan tos…”.
2015 m. „Liocai“ išleido debiutinę kompaktinę plokštelę „Pirmasis valsas“, kurioje skamba ne tik žinomų autorių kūriniai, bet ir kolektyvo muzikantų bei bičiulių sukurtos dainos.
Vadovas Albinas Šlakaitis mano, kad nuolatinis stiliaus, tinkamų ir mėgstamų kūrinių pasirinkimas ir yra tas variklis, neleidžiantis sustoti vietoje.

Vadovas Albinas Šlakaitis. Tel. +370 616 49442

 

KUDIRKOS NAUMIESČIO KULTŪROS CENTRO ROMANTIŠKOS MUZIKOS GRUPĖ “LIOCAI R+”

Visiškai neseniai susikūrusi romantiškos muzikos grupė per trumpą laiką ne tik paruošė įdomų repertuarą, bet ir aktyviai koncertuoja įvairiuose rajono, respublikiniuose renginiuose, šventėse, festivaliuose.

Kolektyvas ne tik tęsia liaudiškos muzikos tradicijas, bet pastoviai ieško naujo, formuojasi repertuaras, tradicijos.  Vadovas ir atlikėjai renkasi tokius kūrinius, kuriuos patiems malonu groti, o žiūrovams klausytis.

Kad pasiektų puikių rezultatų, kolektyvas daug ir pastoviai repetuoja. Tai ne tik puikūs atlikėjai, bet ir kūrybingi, muziką mylintys žmonės, kurie nori tobulėti, o kartu ir atsipalaiduoti po kasdienių darbų.

Vadovas Albinas Šlakaitis. Tel. +370 616 49442